Idea została zapoczątkowana w 1948 r. przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii, chodzi w niej o pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a rozdawany przy tej okazji żonkil, uznawany za symbol nadziei ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących towarzystwa, opieki i troski;  w 2019 r. w Przemyślu już po raz czwarty zorganizowane zostały „Przemyskie Pola Nadziei”, jest to inicjatywa, w którą włączają się szkoły i wszyscy, którzy chcą wspomóc powstanie Centrum; w tym dniu na ulicach miasta i przy kościołach można spotkać wolontariuszy z naręczami i koszami bibułowych pięknych żonkili, które rozdawane były w zamian za złożone datki na BETANIĘ (kwiecień)

VI Wirtualne Przemyskie Pola Nadziei – 25 kwietnia 2021 r.

Pomoc drugiemu człowiekowi to najpiękniejszy dar jaki możemy mu dać. Wsparcie materialne i niematerialne jest bardzo ważne, ale najważniejsze jest to płynące z serca zainteresowanie drugim człowiekiem, będącym w potrzebie. Pomaganie jest po prostu piękne. Jeśli chcesz pomóc to nie ma żadnego powodu, aby tego nie zrobić. Dlatego nadal trwająca epidemia koronawirusa nie oznacza, że pomaganie odkładamy gdzieś na później. Od kilku lat w kwietniu żyliśmy Polami Nadziei, trwały przygotowania, robienie żonkili, organizowanie wolontariuszy, sztabu i zbieranie wszystkich chętnych do pomocy. Przemyśl zakwitał na żółto, włączając się w wielką ogólnopolską akcję pomocy dla hospicjów. W tamtym roku zakwitł na żółto Internet i za wsparcie naszej akcji w 2020 r. kolejny raz dziękujemy.

W 2021 r. Pola Nadziei pozostają nadal w wersji internetowej i zapraszamy do udziału w nich. Finał nastąpi 25 kwietnia, a do tego dnia na  www.facebook.com/lazaruspoland będzie się dużo działo. Konkursy, artykuły na temat hospicjów, pokażemy oczywiście nasze powstające Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze im. św. Łazarza z Jerozolimy w Przemyślu.

VI Wirtualne Przemyskie Pola Nadziei to wsparcie powstania Centrum Opiekuńczo-Hospicyjnego im. św. Łazarza BETANIA w Przemyślu i przypadną na niedzielę 25 kwietnia 2021 r.

Jak będzie można wspomóc przemyską BETANIĘ?

Można wpłacić datek bezpośrednio na konto Bractwa:

Można także w ten sposób: https://fanimani.pl/betania/

Pomaganie nie boli. Jest częścią nas wszystkich. Zapraszamy do wsparcia Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego in. św. Łazarza BETANIA w Przemyślu.

Informacje o akcji: Wioletta Buczko 608 591 579, Izabela Fac 608 090 510, e-mail: izabela.fac@gmail.com.