Uroczystość, która miała miejsce w dniu 4 października w budynku Centrum Hospicyjno-Opiekuńczym Betania im. bł. Rodziny Ulmów przy ul. Słowackiego 89 w Przemyślu, była niezapomnianym wydarzeniem pełnym wspólnoty, wdzięczności i duchowego podniesienia.

Spotkanie zgromadziło członków, sympatyków oraz przyjaciół Zakonu i Stowarzyszenia, tworząc atmosferę serdeczności i jedności. To wyjątkowe comiesięczne spotkanie było okazją do celebracji i refleksji nad znaczeniem tego miejsca.

Najważniejszym momentem dnia był niewątpliwie uroczysty obrzęd Mszy Świętej dziękczynnej, podczas której wspólnie oddawaliśmy cześć Bogu za 50 lat kapłaństwa Księdza Prałata Józefa Bara. Ksiądz Prałat Józef Bar przez lata swojej posługi wnosił nieoceniony wkład w rozwijanie i kształtowanie Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego. Jego oddanie i poświęcenie stały się niewątpliwie fundamentem tego miejsca.

Nie można także pominąć wzruszającego momentu wprowadzenia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. To gest, który przypomniał nam o bohaterach, którzy swoim poświęceniem i miłością względem bliźnich stanowili inspirację dla całej wspólnoty.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Księdzu Prałatowi Józefowi Barowi za Jego ogromny wkład w budowę i rozwój Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego Betania. Jego posługa jest nie tylko źródłem wsparcia, ale także promieniuje miłością i nadzieją dla wielu osób.

Życzymy Księdzu Prałatowi Józefowi Barowi, aby każdy kolejny rok Jego kapłańskiej posługi przynosił jeszcze więcej radości, siły i błogosławieństwa. Niech Jego praca na rzecz potrzebujących kwitnie, a Jego serce zawsze będzie pełne miłości i zrozumienia.

Dziękujemy także wszystkim obecnym na tej uroczystości, którzy wspólnie uczestniczyli w tych wyjątkowych chwilach. Wasza obecność i wsparcie sprawiły, że to wydarzenie było nie tylko celebracją przeszłości, ale także inspiracją do kontynuacji naszej misji pomocy innym.

Niech te chwile wdzięczności i jedności zostaną z nami na długo, motywując nas do dalszej pracy na rzecz potrzebujących.

Z serdecznymi podziękowaniami,

Zarząd Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie

Categories: Aktualności