5 czerwca b.r. Sala Rycerska powstającego w Przemyślu Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego BETANIA zamieniła się w prawdziwy teatr. Przepełniona po brzegi rodzinami z dziećmi, które przyszły obejrzeć przepiękne widowisko teatralno – muzyczne „Książę i Róża” w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 19 w Przemyślu, zaczęła tętnić życiem. Inspiracją do stworzenia spektaklu  były sentencje płynące z dzieła Antoine De Saint – Exupery „Mały Książę”. Nie zabrakło wzruszeń i emocji, przepięknych kostiumów, barwnej scenografii, wspaniałej muzyki oraz tańca, a wszystko to sprawiło, że widzowie mogli się przenieść do zupełnie innego, magicznego świata.

Tytułowy Książę przybył na planetę Ziemia, gdzie pośród tysiąca pięknych kwiatów rozpoznał swoją Różę, którą pokochał i opiekował się do samego końca. Napotkany po drodze Lis uzmysłowił bohaterowi, co w życiu jest najważniejsze oraz nauczył go, że „Dobrze widzi się tylko sercem”. Mimo napotykanych trudności Książę musiał dokonać właściwego wyboru i tym samym stał się odpowiedzialny za to, co oswoił.

Po spektaklu „Książę i Róża” odbyła się licytacja obrazu przemyskiego artysty, plastyka, poety, rzeźbiarza – Władysława Zycha, którego dzieło pt.: „Nadzieja dla Betanii” zostało wylicytowane przez jednego z rodziców. Na licytację trafił także  tomik  poezji pt.: „Kwiaty z niebieskiego nieba” autorstwa Izabeli Zubko i Władysława Zycha. Dyrektor Przedszkola nr 19 w Przemyślu – Maria Marcinkiewicz wraz z nauczycielami przekazała także kwotę uzbieraną w swojej placówce w ramach cegiełek wspierających budowę hospicjum.

Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycił Prezydent Miasta Przemyśla – Bogusław Świeży, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu – Renata Kochanowicz-Chalicka, Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu – Katarzyna Bugera, a także prezes Stowarzyszenia Dyrektorów Szkół, Przedszkoli, Placówek Oświatowych – Tomasz  Dziumak.  Gospodarzem wydarzenia było Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie na czele z prezesem, ks. prałatem Józefem Barem oraz wiceprezesem – Wiesławem Morawskim.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Przemyska Telewizja Kablowa TOYA oraz tygodnik  „Życie Podkarpackie”, konferansjerem była Katarzyna Prokopowicz.