W tym dniu Przemyśl zakwitł na żółto…. W piękną, słoneczną niedzielę 20 marca 2022 r. Rynek przemyski rozbrzmiewał gwarem dziecięcych głosów. A przyczyną radosnego ruchu było sadzenie żonkili na skwerze wokół pomnika Jana III Sobieskiego, które stanowiło wstęp do VII Przemyskich Pól Nadziei, zaplanowanych na 1 maja.

Sadzenie żonkili poprzedziła msza św. w kościele oo. Franciszkanów, na której obecni byli przedstawiciele Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy oraz Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenia Katolickiego oraz sympatycy i wolontariusze. Następnie przy Urzędzie Miasta przedszkolaki odtańczyły taniec wiosny, czasem wspólnie z rodzicami i pozostałymi zebranymi osobami. Potem już było sadzenie żonkili i nieustanne pytanie „czy wyrosną”… A wyrosną na pewno, bo mnóstwo serca i pracy włożyły dzieci, ich rodzice i lazaryci w sadzenie każdego żonkila. Żonkile będą motywem przewodnim podczas VII Przemyskich Pól Nadziei, a datki przeznaczone będą na powstające Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze im. św. Łazarza z Jerozolimy BETANIA w Przemyślu.

W sadzeniu żonkili i części artystycznej udział wzięły dzieci z Przedszkola przy Zespole Szkół w Krzywczy, dzieci z Przedszkola nr 14, dzieci ze Studia Tańca Golden Dance oraz dzieci z Trojczyc. Składamy serdeczne podziękowania ks. Andrzejowi Socha za koncelebrę mszy św., a za organizację wydarzenia Paniom Agnieszce Łach, Wioletcie Buczko, za współpracę Monice Chytła i Rafałowi Zakielarzowi.

Dziękujemy za zakup cebulek ALIOR BANKOWI i firmie EUROTERM.

Izabela Fac

Categories: Aktualności